سنگ فیروزه

مقالات عمومی

اصل بودن سنگ فیروزه با مرغوبیت آن دو موضوع متفاوت هستند و چه بسا فیروزه های بسیاری وجود دارند که کیفیت و مرغوبیت بالایی ندارند. در حالت کلی اگر به دنبال ویژگی فیروزه مرغوب هستید می توان گفت که دارای رنگ آبی سیر، جلای چینی و سختی بالا می باشد. افزایش رنگ سبز، پریدگی رنگ […]

اصل بودن سنگ فیروزه با مرغوبیت آن دو موضوع متفاوت هستند و چه بسا فیروزه های بسیاری وجود دارند که کیفیت و مرغوبیت بالایی ندارند.

در حالت کلی اگر به دنبال ویژگی فیروزه مرغوب هستید می توان گفت که دارای رنگ آبی سیر، جلای چینی و سختی بالا می باشد. افزایش رنگ سبز، پریدگی رنگ و وجود ناخالصی عواملی هستند که باعث کاهش میفیت فیروزه می شوند.

سنگ فیروزه در کشور ما تقریباً قدمت 4500 ساله دارد و پارسیان ها معتقد بودند که سنگ فیروزه باعث می شود کسب و کار رونق پیدا کند، چشم و نظرها را بگیرد و طلسم ها را باطل نماید.

مغول ها معتقد بودند که اگر در جنگ ها سنگ فیروزه همراهشان باشد از روی اسب زمین نمی خورند و به این دلیل در زین اسب هایشان فیروزه پنهان می کردند.

عرب ها هم معتقد بودند که استفاده از فیروزه باعث می شود که از شر شیطان رها شوند و دچار مشکل نشوند و حتی برخی عرب ها به خاطر اعتقادی که دارند درب خانه هایشان را آبی می کنند.

در کشور عزیزمان ایران هم بعضی اعتقاد دارند که سنگ فیروزه برای مراسم نامزدی و خانم های باردار خیلی مناسب است و این سنگ، سنگ متولدین آذر ماه است.

shape فــرم ارســال نــظر کاربــران

نــظرات کاربــران دربــاره مقالــه
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید