درباره سنگ تانزانایت چه می دانید؟

مقالات عمومی

نام سنگ تانزانایت از کشوری به نام تانزانیا در شرق آفریقا که در آنجا کشف شد، برگرفته شده است. این نام را برند معروف تیفانی به همراه شرکایشان در نیویورک می گذارند و بعد از اینکه به تصویب همه می رسد، این سنگ را به این نام خطاب می کنند. با توجه به اینکه فقط […]

نام سنگ تانزانایت از کشوری به نام تانزانیا در شرق آفریقا که در آنجا کشف شد، برگرفته شده است. این نام را برند معروف تیفانی به همراه شرکایشان در نیویورک می گذارند و بعد از اینکه به تصویب همه می رسد، این سنگ را به این نام خطاب می کنند.

با توجه به اینکه فقط در دهه 1960 شناخته شده، این موضوع بسیار تعجب آور است، زیرا تمام سنگ های رنگی پر فروش در دیگر قرن ها شناخته شده اند.

بهترین رنگ آن، رنگ آبی لاجوردی است و چنانچه زیر نور مصنوعی قرار بگیرد، رنگ بنفش را از خودش نشان می دهد. این رنگ آبی منحصر به فردش است که در بیشتر مردم محبوبیت پیدا کرده و در آینده این محبوبیت بیشتر هم می شود.

این سنگ به لحاظ ظاهری یکی از مشابهات یاقوت کبود می باشد ولی به لحاظ قیمتی با یاقوت کبود رقابت می کند و خیلی وقت ها قیمت آن از یاقوت کبود هم بالاتر می رود و اگر 400 تا 500 درجه به آن حرارت دهیم رنگ های زرد و قهوه ای تانزانایت از بین می رود.

سنگ تانزانایت یکی از پر فروش ترین سنگ های گوهری در بازار است.

shape فــرم ارســال نــظر کاربــران

نــظرات کاربــران دربــاره مقالــه
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید