تعریف برلیان فنسی

مقالات عمومی

هر رنگی که از طیف نرمال الماس خارج باشه به آن فنسی گفته می شود. سنگ فنسی هم در طبیعت خیلی نایاب و هم در بازار خیلی کمیاب هستند به خاطر همین قیمت خیلی بالایی دارند. مقوله رنگ در برلیان خیلی نقش مهمی دارد، اگر چنانچه دو تا سنگ الماس را بخواهیم مقایسه کنیم چه […]

هر رنگی که از طیف نرمال الماس خارج باشه به آن فنسی گفته می شود. سنگ فنسی هم در طبیعت خیلی نایاب و هم در بازار خیلی کمیاب هستند به خاطر همین قیمت خیلی بالایی دارند.

مقوله رنگ در برلیان خیلی نقش مهمی دارد، اگر چنانچه دو تا سنگ الماس را بخواهیم مقایسه کنیم چه به لحاظ وزن و همه چیزهای دیگر مشابه هم باشند و فقط به لحاظ رنگ با هم متفاوت باشند تا 50 درصد می تواند قیمت آن دو با هم تغییر پیدا کند.

در سنگ های معمولی در واقع خارج از طیف فنسی هر چقدر که رنگ کمرنگ باشد ارزش سنگ بالاتر می رود ولی در سنگ های فنسی هر چه شدت رنگ و غلظت آن بالاتر رود ارزش سنگ بیشتر می شود.

به طور مثال اگر بخواهیم یک برلیان سفید را که خیلی کمیاب یا نایاب است و صد در صد پاک باشد، با الماس قرمز مقایسه کنیم، هیچوقت حتی قیمت آن هم کم نمی شود چون درسته که برلیان سفید نایاب می باشد ولی در مقایسه با الماس قرمز فراوان تر است.

shape فــرم ارســال نــظر کاربــران

نــظرات کاربــران دربــاره مقالــه
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید